top of page

Poradniki wszelakie

FAQ

czyli

Tutaj (gdy tylko najdzie mnie wena) będą pojawiały się krótkie poradniki dla tzw dogfrisbowych zbłąkanych w internecie dusz. 
Mam nadzieję, że będę tu odpowiadała na najczęstsze pytania czy też wątpliwości. :) 

..i nie chcę nazwać tego blogiem, bo to wymusza regularność...a to nie jest zdrowe dla inwencji twórczej. :) Przynajmniej mojej. 

#1   ..::Latająca akademia::..

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce...a tak właściwie w Warszawie, zrealizowany i nakręcony został cykl instruktażowych filmików na temat dogfrisbee. Filmy te poruszają m.in. tematykę teorii rzutu backhanda, floatera, sidearmu itd, nauki aportowania i łapania dysków. 

Seria na YT nosi nazwę "Akademia Dog Chow", liczy sobie aż 13 odcinków!!

Jeżeli w Twoim mieście nie ma żadnej osoby doświadczonej w temacie dogfrisbee, możesz liznąć tematu na tych filmikach, a następnie poszukać seminarium prowadzonego przez doświadczonego trenera i zawodnika

Pamiętaj, że najważniejsze to nauka z głową, bycie samoukiem ma też swoje wady. :) 

link do odc. 2: KLIK

cz. 1: BACKHAND

#2 ..::jAKI DYSK WYBRAĆ??::..

 

1. Rozmiar:

Jeżeli Twój pies jest małych rozmiarów i nie radzi sobie z noszeniem normalniej wielkości dysku powinieneś rozważyć zmianę/kupno dysków mniejszych. Do tego doskonale nada się dysk HERO SUPER ATOM 185 .

Mają one mniejszą średnicę od standardowego dysku i sprawdzą się doskonale przy mniejszych pieskach, są także dość odporne na zęby i co ciekawe- da się tym konkretnie rzucić!! . 

Odwieczne pytanie!

Aby udzielić na nie odpowiedzi, najpierw odpowiedz na następujące pytania:


1. Jakiej wielkości jest Twój pies (czy gdyby biegł z dyskiem standardowej wielkości w pysku, to by się o niego potykał)?

2. Czy Twój pies ma stalowe szczęki i niszczy wszystko czy raczej nie?
3. Czy jest zima czy lato?

ALE! Pamiętaj że to, że pies jest mały, nie znaczy, że nie poradzi sobie z dużym dyskiem. Najpierw przetestuj dyski standardowej wielkości, możesz się zdziwić! 

2. Twardość:

Odwieczny problem!

Dla psa który dopiero zaczyna przygodę z frisbee polecam wybranie dysku FASTBACK STANDARD lub FASTBACK FLEX. Są to dyski, którymi należy nauczyć się rzucać, są miękkie i przyjemne dla psa do łapania. Nie są jednak bardzo wytrzymałe.

Jeżeli Twój pies bardziej niszczy dyski standardowe możesz rozważyć przejście na dyski HERO XTRA 235 Są to dyski bardziej wymagające technicznie. Ich główne cechy charakterystyczne to szybkość i twardość- co może być ich wadą i zaletą. W przypadku piesków o wrażliwszych szczękach mogą być zbyt twarde.
Te dyski z czasem niestety również będą niszczone przez psy.

Jeśli nie zależy Ci na doskonaleniu techniki i chcesz kupić jeden dysk na całe życie dla swojego "Fafika Predatora" to rozwiązaniem może okazać się EURABLEND, który wykonany jest z miękkiej ale i wytrzymałej gumy. Dyski te są ciężkie i nie mają takich właściwości lotnych jak poprzednie dyski.

Jeżeli natomiast Twój pies ma bardzo wrażliwy pyszczek i nawet Fastbacki są dla niego zbyt twarde to polecam z całego serca dyski HERO AERO. Są stworzone z elastycznego plastiku wymieszanego z pęcherzykami powietrza. Lekki, miękki i przyjazny dla pyska :) 

3. Pora roku:

Warunki atmosferyczne mają wpływ na dyski. 

Na lato polecam STANDARD'y, a na zimę polecam FLEX'y

Standardy w temperaturach minusowych mają niestety tendencję do pękania. Pozostałe dyski radzą sobie w temperaturach minusowych całkiem przyzwoicie. 

Ja sama, mimo że moje psy gryzą jak najęte używam FASTBACKÓW STANDARDÓW. Do rzutów dystansowych wykorzystuję Hero XTRA. :)

 

 

Sklep z dyskami
bottom of page